Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
top of page
הלוך ושוב מהוואי

שלעיתים חלקים שונים של הגוף יקבלו מגע בו זמנית, למשל יד אחת ורגל אחת יעבדו יחד במקביל. זה גורם למטופל לרוגע ומקשה על המוח  להתמקד בשני חלקים של הגוף בבת אחת. ההימנעות מעבודה על שטח או אזור בודד מאפשר תחושה עמוקה

של איזון והרמוניה. כפי שהזכרתי קודם לכן, בעוד הטכניקה חשובה מאד, העדיפות העליונה היא להעניק למטופל טיפול עם המון כוונה ואהבה, באמצעות אינטואיציה כך עיסוי הוא "נכון" עבור המטופל. חשוב להדגיש כי המטופל אינו שוכב באופן סטאטי על מיטת הטיפולים.

 

המטופל הוא חלק בלתי נפרד מהחוויה ואף לוקח חלק גדול במהלך הטיפול עצם היותו משוחרר ומתמסר.  חשוב לזכור שהמטפל אינו מרפא, אלא מסייע לריפוי. תחת הגוף ומשיכות הגוף השלם גם לעזור לשחרר את האנרגיה, להפוך את הגוף לרך, קידום זרימה חופשית שופע של אנרגיית החיים של המטופל. על פי הפילוסופיה HUNA, האנרגיה נמצאת גם במפרקים. על ידי שילוב  מתיחות עדינות של הגוף סיבובים עדינים של המפרקים גם כדי לסייע בשחרור של המתחים ולזרימת האנרגיה. על המטפל להרגיש את המטופל ולהבין מהי רמת ההתנגדות שלו במהלך הטיפול ולגרום לו להרגשה נינוחה. המטפל יכול גם לזמזם בנקודות שונות במהלך העיסוי כמו אנרגיה של רטט איטי ומתגבר ולסייע לשחרור של החסימות.

המטפל מבצע את הטיפול בתנועות ריקוד קלילות וחינניות בשילוב נשימות שהן חלק אינטגראלי של לומי לומי. הסיבה לריקוד "הולה" סביב השולחן בזמן העיסוי חשוב לסיוע לזרימת האנרגיה עבור המטפל והמטופל יחד ומסייעות לשמור על האנרגיה ברמה גבוהה. עוד הבדל משמעותי מטיפולים שונים הוא, שהמטופל שוכב ישירות על מיטת הטיפולים ובמגע ישיר למיטה ללא סדין או מגבת. כמו כן המטופל לא מכוסה בסדין או מגבת אלא רק יריעת בד או מגבת קטנה תהיה מעליו על מנת לכסות את האזורים המוצנעים בלבד. כך שהגוף חשוף לגמרי במהלך כל זמן הטיפול. מה שמאפשר למטפל לבצע ביתר קלות את התנועות מקצה לקצה בכל חלקי הגוף בו זמנית מבלי להפריע לזרימת הטיפול. בתקופת החורף חשוב שהמטפל יקפיד על חדר חמים ונעים ובתקופת הקיץ שלא יהיה קריר מידי עבור המטופל.  

המטפל עובד באופן אינטואיטיבי, העיסוי עשוי להיות איטי מאוד מרגיע או לפעמים להיות קצת יותר מהיר וגורם למחזור הדם והאנרגיה בגוף לזרימה טובה יותר. לעיתים המטופל  עשוי לחוות שחרור רגשי ולשחרר רגשות ואמונות שליליות שהצטברו עם הזמן בתאי הגוף, השפעות הריפוי של העיסוי נמשכים זמן רב לאחר העיסוי ומעבר.

לומי לומי הוא אמצעי להעביר את האהבה מהלב, דרך הידיים, להתחבר לנשמתו של האדם המקבל את העיסוי. על ידי קבלת הריפוי באמצעות אהבה. במילון ההגדרה של אהבה היא חיבה, חיבה עמוקה או נלהבת למישהו או משהו – לומי לומי, כולל גם סובלנות, סליחה, קבלה, חוסר שיפוטיות, הערכה, חמלה, כבוד וכל כך הרבה אלמנטים אחרים - זהו הבסיס של עיסוי לומי לומי.

לומי לומי הוא אחד מסוגי הטיפולים העתיקים ביותר בתחום העיסוי והריפוי. במשך דורות שלמים לומי לומי התבסס על אומנות הלחימה LUA  אשר בונה כוח, מיקוד, סיבולת ומשמעת. על פי המסורת לעיתים כולל התאמות משותפות בין המטפל לבין המטופל. חלק מהטכניקות מזכירות את העיסוי השוודי, העיסוי כולל תנועה והנעת מפרקים וטכניקות של עיסוי רקמות עמוקות. הכי חשוב היא נוכחות מלאה של מגע שניתן באהבה גדולה. כל תא בגוף נכנס לאיזון, מערכת העצבים נכנסת לרגיעה ומאפשרת דרך לפתיחת החסימות ברקמת השריר.

אז מה עושה אותו כל כך מיוחד, מה זה, ואיך זה שונה מעיסוי אחר?

הפירוש לומי לומי הוא עיסוי, ריפוי ייחודי שמקורו בפולינזים שבהוואי. על מנת להבין את משמעות העיסוי של לומי לומי, זה יעזור לנו להבין את הפילוסופיה ההוואית HUNA וכיצד הפילוסופיה הזו מתייחסת לגוף ולריפוי. ההנחה הבסיסית של הונא היא החיבור שיש לנו עם האדמה, הרוח והחיים. השאיפה למצוא הרמוניה ואהבה. אז איך זה מתייחס לעיסוי? אולי זה יכול להיות מובן ביותר על ידי אחד השמות הנרדפים  לומי לומי, וזה "ידיים אוהבות". הסיבה לכך היא שהעיסוי מתבצע בעדינות ולעומק השרירים באמצעות הזרועות וכפות הידיים בתנועות מתמשכות ארוכות ומפותלות, כמו גלים ארוכים שמתגלגלים לאורך הגוף, ומאפשר למטופל להירגע ולהתמסר. לומי לומי מועיל למחלות רבות ומרחיב את האנרגיה הרוחנית. המטפל מבצע את העיסוי עם המון אהבה ומכל הלב.

הטיפול גורם לאנרגיה בגוף לזרום ומסייע לשחרר אמונות ישנות, דפוסי התנהגות הגורמים למגבלות ולקשרים המאוחסנים בתאים שלנו בגוף. כפי שהזיכרון שלנו קיים ומאוחסן במוחנו.  כך גם התאים בגופינו זוכרים את כל מה שעובר עלינו. לומי לומי עוזר לשחרר חסמים תוך זרימת אנרגיה חדשה. לומי לומי אינה רק חוויה פיזית, אלא גם עוזרת לריפוי נפשי, רגשי ורוחני. שהם חלק "שלם" מגוף האדם המושפעים בכל הרמות. שחסרה לנו הרמוניה היא גורמת לכאב פיזי, נפשי, רגשי ורוחני. מחלה היא תוצר של מתח שמוביל להתנגדות שחוסמת את תנועת האנרגיה. לומי לומי עוזר לנו לשחרר את המתח הזה לכן הוא מקל על הדרך לריפוי בהיבט הפיזי. הטיפול העמוק גורם לזרימת הדם והלימפה ומסייע לפינוי הפסולת והרעלים שהצטברו.

אז איך הטיפול מתבצע? לומי לומי מתחיל בדרך כלל בדומייה בין המטפל למטופל, הידיים מונחות בעדינות על המטופל. ברגעים האלה המטפל ימלמל בשקט ברכה או תפילה על מנת לבקש את הכוחות הדרושים לו במהלך הטיפול. או שהמטופל עשוי לבקש מהמטפל את הרצון שלו בריפוי. המטפל עובד באופן אינטואיטיבי עם המטופל ויתחבר אליו. בטיפול אין תבנית קבועה או רצף מסוים.

העיסוי ניתן בתנועה נוזלית וקצבית באמצעות האמות וכפות הידיים. יש כאלה שיתארו את זה כמו תחושה של גלים עדינים שנעים על הגוף מצד אל צד. מאפיין נוסף הוא

  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • TripAdvisor
whatsapp_edited_edited_edited_edited_edi
זימון תור.png
bottom of page