Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
top of page

חשוב לציין כי עיסוי ברקמות עמוקות עלול להיות לא נעים במהלך הטיפול במיוחד כאשר המטפל מפעיל לחץ על האזור הבעייתי. חשוב להיות בתקשורת תמידית עם המטפל ולהסב את תשומת ליבו באשר לכוח הסבל שאתה יכול לשאת במהלך הטיפול. המטפל יכול לעשות הפסקה ולעבור ולטפל באזור סמוך אחר כדי לאפשר לך לרגיעה ולשוב ולטפל שוב באותו אזור. אגב, לא מעט מטופלים מציינים בפניי מטפלים שברצונם לקבל עיסוי אינטנסיבי "מכאיב" שייתן להם תחושה שהטיפול "עובד". אז יש לי חדשות בשבילכם, טיפול עמוק ומכאיב לא בהכרח אפקטיבי מבחינה פיזיולוגית.


לאחר הטיפול אתם עלולים להרגיש נוקשות ואף כאב עד 48 שעות מיום הטיפול. מומלץ לשתות המון מים לאחר הטיפול על מנת לשטוף את חומצת החלב שהצטברה ברקמות השריר. זה עשוי להקל על הכאב, שטפי דם קלים עלולים להופיע גם כן זה נורמלי לחלוטין.

למי לא מתאים עיסוי רקמות עמוקות? מכיוון שהטיפול כרוך בהפעלת לחץ בחלק מהטכניקות שהמטפל מבצע עיסוי זה עלול להיות מסוכן עבור אנשים הסובלים מקרישי דם – הם יכולים להתנתק ולהגיע לאזורים בלתי רצויים בגוף. כדאי להתייעץ עם הרופא המטפל לפני ביצוע עיסוי כזה. אם אתם אחרי ניתוח כלשהו, מטיפולי כימותרפיה, או הקרנות, או כאלה הסובלים מאוסטאופורוזיס. כמו כן, לא מבצעים את הטיפול באזורים בגוף שיש בהם פריחה, פצעים, גידולים, בקע וכו. טיפול זה אינו מתאים לנשים בהיריון.

 

למרות שיש יתרונות רבים לעיסוי רקמות עמוקות חשוב מאד לעשות עם כל מטופל התאמת ציפיות מראש. מכיוון שהטיפול הנו איטי, עמוק וכרוך בהפעלת לחץ רב על רקמות השרירים התוצאות של הטיפול תהיינה מידיות. במידה והמטופל סובל מכאבים קשים הטיפול עלול לגרום לנזק רב מתועלת, השרירים יתחילו להתכווץ מה שהופך את אפקטיביות הטיפול לשולית, הפעלת לחץ נוסף לא תאיץ את התהליך. כמו כל טיפול, עיסוי רקמות עמוקות זקוק לזמן על מנת להיות יעיל. לפציעה או למתיחת שרירים שאתם כל כך מצפים לפתור אתם חייבים לבצע מספר שינויים באורח החיים שלכם כמו: פעילות גופנית, טכניקות הרפיה של הגוף, עבודה על יציבה כל אלו רק יוכלו להקל ועזור ולתמוך בעיסוי ולהגיע לתוצאות טובות יותר.

אז איך אומרים עיסוי רקמות עמוק? או עיסוי רקמות עמוקות? טעות נפוצה שכולם קוראים לזה עיסוי רקמות עמוק, מתברר שזה לא מדויק, המונח הנכון הוא עיסוי רקמות עמוקות זה מתייחס כמובן לרקמות עצמן ולא לעיסוי עצמו, כפי שיש רקמות רכות ישנן רקמות עמוקות הן מצויות מתחת לרקמות הרכות של השריר.

עיסוי רקמות עמוקות דומה מאד לעיסוי השוודי, חלק מהטכניקות של העיסוי השוודי זהות לטכניקות של עיסוי רקמות עמוקות. עם זאת עיסוי זה מתמקד בעיקר בשכבות העמוקות יותר של רקמת השריר והפאשיה (שכבת ההגנה העוטפת את השרירים והמפרקים). העבודה על השרירים הללו עמוקה יותר ודורשת מאמץ רב ולחץ עמוק יותר מה שהופך את העיסוי העלול לגרום לאי נעימות. העיסוי מפחית את הלחץ ואת קצב הלב בזמן שהם משחררים הורמונים כגון: אוקסיטוצין וסרוטונין, המטופל ירגיש תחושת רגיעה ועליה במצב הרוח. העיסוי גורם להפחתה בכאב כרוני, צוואר תפוס, כאבי גב עליון ותחתון והפחתה במתח השרירים. העיסוי גורם למעשה לפתיחת קשרי השרירים, משחרר הידבקויות של השרירים שעשויות לפגוע במחזור הדם והגבלת התנועה.

איך זה מתבצע? העיסוי עשוי להרגיש כמו העיסוי השוודי. ראשית המטפל יתחיל בשלב חימום השרירים על מנת להתחיל לעבוד על אזור ספציפי, הטכניקות העיקריות הן הפשטה וחיכוך. ההפשטה כרוכה בהפעלת לחץ עמוק וגלישה לאורך סיבי השריר באמצעות הזרוע, המרפק, מפרקי האצבעות והאגודלים. לעומת זאת, החיכוך גורם להפעלת לחץ על רקמת השריר על מנת לשחרר הידבקויות של השרירים ולהחזיר מחדש את סיבי הרקמה למצב הטבעי שלהן.

עיסוי רקמות עמוקות נועד בעיקר לטיפול ומיקוד באזור מסוים בגוף כגון: כאבי שרירים כרוניים, מגבלת תנועה, דלקת מקומית וכו'. על פי מחקרים שבוצעו מסתבר כי המטופלים העידו שהטיפול ברקמות עמוקות היה יעיל יותר וגרם להקלה בהשוואה לטיפולי פיזיותרפיה, כירופרקטיקה, דיקור סיני או משחות נגד כאבים. הטיפול יעיל במיוחד בהקלה בכאבים הסובלים מפיברומיאלגיה ומשפר את טווח התנועה מיד לאחר הטיפול.

  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • TripAdvisor
whatsapp_edited_edited_edited_edited_edi
זימון תור.png
bottom of page