Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
top of page

מהמטופל לקחת נשימה עמוקה ויתחיל בעיסוי לאורך הגב עד הישבן כולל וחזרה ומשם יחליק לשתי הידיים אחת תהיה כלפי מעלה והשנייה כלפי מטה יתעכב מעט ושוב יחזור על התנועה הזו כמה פעמים שיחשוב לנכון. משם ימשיך בתנועות עגולות לאורך צדו השמאלי של הגוף עד כף הרגל דרך הישבן ויחזור למעלה. משם ימשיך לצד הימני של הגוף לכל אורכו דרך הישבן עד לכף הרגל ושוב חוזר חלילה בתנועות איטיות קלות ועגולות.

המטפל יבקש מהמטופל להתהפך על הגב שישכב בנוח וברוגע, המטפל יעמוד לצד המיטה יקפל את רגל שמאל כלפי מעלה אל תוך החזה מעלה יבצע מתיחה, יקפל אותה החוצה ויבצע רוטציות סיבוביות כלפי פנים וכלפי חוץ, יבצע קיפול של הרגל של המטופל שתהיה מונחת מחוץ למיטה זה יגרום למתיחת אזור הגב התחתון, יתחיל לעשות בתנועות עגולות ואטיות את הרגל מאזור הברך דרך הישבן מאחורי הגב התחתון וחזרה מספר פעמים. יעבור לצידה השני של המיטה ביד ימין יחזיק את פנים הירך וביד שמאל ישחיל אותה אל מתחת לגב התחתון כלפי מעלה מעבר לצוואר ויחזור. ואת כל הטכניקות האלו יעשה גם בצד השני.

המטפל ייקח את יד ימין של המטופל כלפי פנים כאילו הוא מחבק את עצמו ביד אחת ירכון אל המטופל יחבוק אותו ויבצע סיבובים קלים של אזור החזה, יחזור על אותה טכניקה בצד השני.

המטפל ייקח את יד שמאל וינענע אותה כלפי מעלה בתנועות סיבוביות קלות מאזור פרק כף היד בעדינות, ימתח את היד מעבר לראש כפי מטה, יבצע מתיחה החוצה, יניח את הברך שלו בפינת המיטה ויניח את היד על גבי הברך יעסה את הצד השמאלי של הפלג העליון עד הישבן וחזרה דרך הזרוע עד כף היד יתרחק מן המיטה וימתח את היד לצד הנגדי, יחזיר את היד למיטה ויעבור ליד השנייה ויחזור על אותה טכניקה בדיוק.

המטפל ישב בצידה העליון של המיטה עם רגליים פשוקות כאשר הראש מונח בין רגליו ושתי הידיים של המטופל יהיו פתוחות כלפי מעלה ומונחות על הירכיים של המטפל. המטפל יוסיף כמה טיפות שמן אתרי על כפות ידיו ויניח אותן באוויר כף אחת תהיה מעל הפנים והשנייה מעל מרכז הלב ויתחיל בעיסוי החזה בתנועת שחיית חזה יניח כף על כף בזמן שהוא יורד אל כיוון הבטן בתנועות סיבוביות ועדינות משם יעלה בצדי החזה דרך בתי השחי תוך כדי לחיצות באמצעות האצבעות ויתקדם אל הזרועות עד כפות הידיים לאחוז בהן באצבעות שלובות לרגע לנשום לעזוב ושוב חוזר חלילה מספר פעמים תוך הקפדה על תנועות עגולות ואיטיות. ישחרר את הידיים של המטופל ינענע אותם ויניח אותם בעדינות על גבי הבטן שלו.

המטפל יכניס את שתי כפות ידיו בתנועה ארוכה ועגולה מתחת לשכמות ויחזור למעלה דרך הצוואר ירים את הראש של המטופל בעדינות ויעשה את הצוואר במשיכות מצד אל צד, יסובב את הראש לצד אחד יעבוד על צד אחד של הצוואר, יסובב את הראש לצד השני ויעבוד על הצד האחר. יניח שוב את הראש בעדינות ויעשה את אזור הפנים יתחיל באזור הסנטר, הלסתות, תחת האוזניים בתנועות עגולות קטנות ועדינות, יעסה את תנוכי האוזניים כלפי מטה ואת האוזניים כלפי מעלה.

המטפל יחזיק מגבת שהניח מבעוד מועד על מיטת הטיפולים, יתפוס בשתי ידיו את קצות המגבת כלפי מעלה ויגלגל באמצעות המגבת את הראש של המטופל מצד אל צד מספר פעמים. יעטוף את הראש והפנים של המטופל במגבת. יעלה על המיטה בעמדת פיסוק מעל המטופל, יניח את כפות רגליו של המטופל בצדי האגן, ירכון עם הגוף כלפי מטה בעדינות, יחזיק את הראש של המטופל כאשר האמות מונחות על החזה של המטופל כעוגן, ימשוך את הראש קדימה אליו וחזרה ויבצע רוטציות סיבובים של הראש פעם לימין ופעם לשמאל, יניח את הראש. יעמוד שוב ויבצע קיפול ומתיחה של כל רגל כלפי פנים, ירד מהמיטה בזהירות.

המטפל יעבוד על אזור הבטן ואזור הגב התחתון כאשר יד אחת תיכנס מתחת לגב התחתון ואילו השנייה מקבילה באזור הבטן בתנועות עדינות ועגולות מספר פעמים ושוב חוזר חלילה בצד השני.

 

חשוב לי מאד להדגיש כי טיפול אסלן אינו מתאים לכל אחד, הטיפול מצריך מצד המטופל להיות משוחרר באופן טוטאלי גם פיזית וגם נפשית על מנת לתת אמון מלא במטפל לסמוך עליו ולתת למטפל להוביל אותו להניע אותו ולגרום לו לחוויה בלתי רגילה.

לפני שנים רבות האינדיאנים גילו מקום מיוחד במינו, מקום אנרגטי בעל תכונות ייחודיות שיש בו מעיינות חמים עשירים במינרלים אשר נמצא על צלע הר גבוה בביג סור שבקליפורניה. לימים נפתח במקום מרכז אסלן בשנת 1962 ומשמש עד היום כמרכז לימודי לטיפוח ופיתוח טכניקות עיסוי שונות מכל העולם שחיברו את המזרח אל המערב.

מטפלים ומורים בעלי שם עולמי למדו במרכז אסלן בהם: משה פלדנקריז – שיטת פלדנקריז, אידה רולף – שיטת רולפינג, אנדרו וויל, יפאק צ'ופרה ורבים אחרים פיתחו פילוסופיות, רעיונות, טכניקות ותפיסות שונות שלא היו קיימות ושחלקן עדיין לא נפוצות או מקובלות בעולם.

טיפול אסלן משלב טכניקות עיסוי שונות כגון: טריגר פוינט, מדיטציה, רקמות עמוקות, מתיחות יוגה, פלדנקריז, רולפינג, פסיכולוגיית גוף ונפש ועוד... מה שמהותי בטיפול אסלן והחשוב ביותר הוא החיבור בין המטפל למטופל - התחברות מדיטטיבית, התחברות של המטפל קודם אל עצמו ורק לאחר מכן אל המטופל תוך הקשבה והתאמת העיסוי למטופל, עבודת קצב ויצירה פנימית, העיסוי הוא דינאמי חופשי המשלב הרמוניה בין כל חלקי הגוף.

טיפול אסלן ייחודי הנוגע בנפש, במהלך הטיפול המטופל יחווה חוויה רגשית עמוקה ושחרור רגשי. במהלך הטיפול ישנה קירבה פיזית  ומדיטטיבית בין המטפל למטופל, מגע מלא ואיכותי תוך התכווננות והקשבה לגוף המטופל והתאמת הטכניקות הנדרשות, חיבור שלם בין חלקי הגוף, המון תנועה גם של המטפל וגם של המטופל, שימוש בשמנים ליצירת חווית המשכיות, שימוש בדחיסות, לחיצות, משיכות ומתיחות תוך כדי תנועה, תנועות מעגליות ואיטיות. המטפל ישתמש בטכניקות גוף שונות שיאפשרו לו לעבוד בנינוחות ללא הפעלת לחץ מאמץ או מתח על מנת להגיע לרמת עיסוי איכותית וטובה למטופל.

הטיפול יתבצע בעירום מלא אם כי מטופל שיבחר להישאר בתחתונים או עם מגבת או סדין קליל. המטופל ישכב על מיטת טיפולים על גבי הבטן כאשר כרית אחת תהיה מתחת לחזה ושתי הידיים יהיו תלויות בצדי המיטה. ואחת מתחת לכפות הרגליים. המטפל בתחילת הטיפול יעמוד מרוחק מעט ממיטת הטיפולים יתחבר אל עצמו – יצמיד את כפות ידיו בגובה החזה שלו בתנוחת תפילה ייקח מספר נשימות למרכוז ומיקוד ואז בשתי ידיו יניח אותן על כפות הרגליים לזמן מה בתנועות ארוכות יעלה מעלה לאורך כל חלקי הגוף ויניח את שתי ידיו על הקרקפת של המטופל ירגיש את קצב הנשימות של המטופל ויבצע סנכרון על מנת להתחבר אליו.

משם יתנתק בעדינות ויבצע משיכות תנועה קלות עד לכפות הרגליים וחזור מעלה לאזור מרכז הלב יתעכב מעט וימשיך בתנועה עד לאזור הכתפיים והזרועות. ירד עד לכף יד שמאל ויעטוף אותה סוג של "לחיצת יד לשלום" ירים את היד יניח אותה על גבי המיטה. שוב ימשיך בתנועות ארוכות אל כפות הרגליים יתעכב מעט ושוב יחזור מעלה לאזור הבטן ומרכז הלב יתעכב מעט וימשיך בתנועה עד לאזור הכתפיים והזרועות. ירד עד לכף יד ימין ויעטוף אותה "לחיצת יד לשלום" ירים את היד יניח אותה על גבי המיטה.

המטפל יבצע הצלבה של הידיים במרכז גוף הפלג העליון ויתחיל בתנועות רוקינג נענוע של הגוף תוך הנחת כפות הידיים במרכז הלב, הסאקרום (העצם במרכז בין הישבן לגב התחתון) ביד אחת יישאר באזור הסאקרום וביד השנייה יעבור על שרירי הזוקפים בצדי עמוד השדרה, טכניקה זו חשובה משום שהמטפל יכול ללמוד המון על המטופל ולוודא שהוא משוחרר נינוח.

המטפל יעסה את השכמות יחדיו בשתי ידיו וירד בתנועות ארוכות אל כפות הרגליים יצמיד את כפות הידיים אל כפות הידיים ייקח נשימות עמוקות ויתקדם לאן שהידיים שלו ייקחו אותו באופן אינטואיטיבי ולא באופן שתכנן מראש.

המטפל יתקדם ליד שמאל ייקח אותה הצידה כלפי מטה ויתחיל לנענע אותה קלות ויניח אותה כלפי מעלה מקופלת על גבי המיטה ויד ימין תישאר צמודה לגוף על המיטה. יעמוד בראש המיטה יצמיד את שתי כפות ידיו כאילו הוא מתכונן לתנועת שחיית חזה, יבקש

  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • TripAdvisor
whatsapp_edited_edited_edited_edited_edi
זימון תור.png
bottom of page