Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
top of page

לחי, אחת מתחת לשפתיים על הסנטר ונוספת במרכז המצח המסמנת את "העין השלישית". חשוב לציין שהאבנים האלה יונחו ישירות על פנייך. כמו כן, המטפל יניח שתי אבנים חמות מתחת לישבן אחת לכל לחי.

המטפל יעבור לצידה השני של מיטת הטיפולים ויתחיל בעיסוי הרגליים בזו אחר זו, יחשוף רגל אחת בכל פעם ובעזרת אבן או שתיים שיתאימו לכף ידו ובגודל המתאים יעשה את הרגל ויפעיל לחץ בהתאם לצורך שלך. ככל שיופעל לחץ חזק יותר כך תהיה השפעה אפקטיבית על השרירים. בסיום יניח אבן קטנה בין כל אחת מהבהונות שלך ושוב יעטוף את הרגליים בסדין ויעבור לעיסוי הידיים. העיסוי בזרועות יתבצע באמצעות אבנים בינוניות. לאחר כל טיפול בזרוע המטפל יניח מגבת קטנה בכף כל יד ובתוכה אבן חמה בגודל בינוני ותידרש לאחוז בה.

זה הזמן להסיר את האבנים מהפנים ומבין בהונות הרגליים ויבקש ממך להתהפך על הבטן. במקביל המטפל יסיר את שמונת האבנים שהונחו על גבי המיטה שהיו מתחת לגב שלך לאורך עמוד השדרה, המטפל יתחיל בעיסוי של הגב שלך עם שמן וישתמש באמצעות אבן חמה יבצע משיכות ארוכות הלוך ושוב. לאחר מכן יניח אבן חמה על כל כתף באזור עצמות העצם. ואחת על עצם העצה ואחת בגב התחתון, סה"כ שש אבנים. ושוב יניח שתי אבנים חמות בינוניות בתוך שתי כפות ידייך.

לאחר סיום העבודה על הגב המטפל יעבור שוב לרגליים, יניח שתי אבנים חמות אחת מתחת לכל ברך ויתחיל בעיסוי הרגליים בזו אחר זו, יחשוף רגל אחת בכל פעם ובעזרת אבן או שתיים שיתאימו לכף ידו ובגודל המתאים יעשה את הרגל ויפעיל לחץ בהתאם לצורך שלך. מכאן יעבור המטפל לאזור הצוואר, הכתפיים והקרקפת.

זה השלב שכל האבנים יוסרו מכל חלקי הגוף והמטפל יבצע עיסוי בכפות ידיו עם שמן בכל חלקי הגוף לכל אורכו ורוחבו. אין ספק שתרגישו רגועים לחלוטין לאחר עיסוי באבנים חמות, היתרונות בטיפול זה כוללים: הגברת מחזור הדם בגוף, הרפיה ומנוחה של השרירים, שחרור מתחים ושלווה נפשית. השימוש באבן החמה קל יותר למטפל היות והוא יכול להפעיל לחץ באמצעות האבן ולא באמצעות מפרקי היד והאצבעות. וכן לעבוד נקודתית באזורים מסוימים על פי הצורך.

ברצוני לשבור מיתוס שבכל התמונות שמקדמים את העיסוי עם אבנים חמות הן תמיד מציגות את האבנים מונחות ישירות על הגוף בזמן הטיפול. אז ממש לא! זה רק מצטלם מאד יפה בהמשך המאמר אני יתייחס גם לנושא הזה.

עיסוי באבנים חמות הוא עיסוי קדום מאד, כבר למעלה מ-5,000 שנה, בני המאיה היו משתמשים באותה הטכניקה, כמו כן, גם ההודים עסקו בטכניקה זו כריפוי הנקרה בשם פראנה או נשימת החיים. היוגים השתמשו באותה טכניקה כאנרגיה באמצעות נשימות, פעילות גופנית על מנת להאריך את החיים. מטפלים רבים משתמשים במונים כמו צ'אקרות, שבעת מרכזי האנרגיה בגוף. היוגים עשו שימוש גם בעשבי תיבול, גבישים, פרחים ואבנים.

כמו כל עיסוי, עיסוי באבנים חמות היא טכניקה להפגת כאבים ולהרגעת מתחים בשרירי הגוף. החום של האבנים חודר עמוק אל תוך השרירים. רק בעשור האחרון העיסוי באבנים חמות חזר להיות נפוץ בארץ ובעולם למרות היותו עתיק מאד.

האבנים החמות הן למעשה אבני בזלת וולקנית העשירות במינרליים. לפני הגעתך לטיפול האבנים יעברו תהליך חימום מראש בסיר המיועד לכך ויגיעו לטמפרטורה של 50 מעלות צלזיוס. לאבנים יש גדלים שונים: קטנות המיועדות לאזור הפנים, בינוניות וגדולות לאזורים שונים בגוף. המטפל יבצע עיסוי שוודי בשילוב האבנים החמות וישתמש בשמן עיסוי בשילוב שמן אטרי בניחוח נעים. כמו כן, חשוב מאד להדגיש שהאבנים החמות לא מונחות ישירות על פני הגוף אלא המטפל ישתמש במגבות נקיות שיהוו חציצה בין האבן לעור על מנת לא לגרום לכוויה חלילה ותפקיד נוסף חשוב יש למגבות לשמור על טמפרטורת האבן שתישמר חמה לאורך זמן. 

דבר נוסף שכדאי להדגיש שהמטפל שולה את האבנים החמות מתוך הכלי עם המים הרותחים מעביר אותן לכלי עם מים קרים לרגע אחד ומוציא מיד על מנת לשמור על החום שלהן מצד אחד ומצד שני שתהיה לו יכולת לאחוז בהן בכפות ידיו החשופות בזמן העיסוי.

הטיפול מתחיל בשכיבה על הגב, כאשר המטפל יניח על מיטת הטיפולים שמונה אבנים בזוגות שיהיו מסודרות לאורך עמוד השדרה שלך, מגבת תפריד בין האבנים לבינך. המטפל יעטוף את כל כולך בסדין נקי ויתחיל בעיסוי קל של פנייך במעט שמן, יניח אבן קטנה על כל

  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • TripAdvisor
whatsapp_edited_edited_edited_edited_edi
זימון תור.png
bottom of page